2014 Yılında Palaystationda Dikkate Alınmya Değer Oyunlar

Harikulade bir oyun yılı geçirdik, nefes kesen oyunlardan (The Last of Us), neredeyse sonsuz seçenekler sunan (Grand Theft Auto V) oyunlar PlayStation 3’e geldi. Ayrıca Tearaway ve bağımsızlar harikası Spelunky gibi yenilikçi PlayStation Vita oyunlarının büyüsüne kapıldık. Ah tabii bir de PlayStation 4 çıktı.Video oyunları endüstrisinin en yaratıcı geliştiricileri 2014 yılı için üretimlerine devam ediyor.

İşte kaçırmamanız gereken on harika yapım.

DRIVECLUB
(PS4)

Bu nasıl bir oyun? Yolda yaptığınız her şeyle takımınızı ödüllendiren incelikle tasarlanmış bir yarış oyunu. Yarış çizgisini birinci geçmek önemli değil. Kulübünüz için her zaman yapılacak bir kapışma fırsatına sahipsiniz.

Neden dikkate alınmaya değer: Evolution Studios’daki geliştirme takımı son yıllarda MotorStorm serisi dahil en iyi yarış oyunlarını sundu. İskoçya ve Norveç dahil olmak üzere muhteşem mekanlarda geçecek bu oyunda, yarışırken eşsiz manzaralara gözünüzün takılacağından emin olabilirsiniz.

inFAMOUS Second Son
(PS4)

Bu nasıl bir oyun? Süper insan güçlerine sahip Delsin Rowe adlı bir delikanlının, kendisini ve kendi gibi olanları yok etmeye çalışan bir hükümetten kaçışını konu alıyor.

Neden dikkate alınmaya değer: Seattle şehri video oyunlarında nadir görünen bir şehir ve bu çizgi romandan ilham alınmış macera oyununda son derece etkili bir oyun alanı. Delsin de bu şehrin en iyi rehberi.

Watch_Dogs
(PS4, PS3)

Bu nasıl bir oyun? Oyun tüm şehri silaha döndürüyor. Zeki bir hacker olan Aiden Pearce olarak, ailenize zarar verenlere karşı aşırı bağlantılara sahip Şikago’yu kullanabilirsiniz.

Neden dikkate alınmaya değer: Çünkü her şeyi kontrol edebiliyorsunuz. 65’den fazla aracı çalın, haberleşme ağlarını değiştirin, hatta rakip oyuncuların görevlerini bile hack’leyin.

MURDERED: SOUL SUSPECT
(PS3)

Bu nasıl bir oyun? Farklı dönemeçlere sahip bir dedektif hikayesi. Ronan O’Connor olarak bir cinayeti soruşturuyorsunuz.

Neden dikkate alınmaya değer: Ölümünüzün ardındaki ipuçlarını açığa çıkartmak için hayalet güçlerinizi kullanmanın yanı sıra, dünyada Dusk olarak bilinen şeytani ruhlarla başa çıkmanız gerekecek.

The Evil Within
(PS4, PS3)

Bu nasıl bir oyun? Bir dedektifin toplu katliam gerçekleşen olay yerini soruşturması ama sadece korkutucu bir varlığın onu beklediğini öğrenmesi üzerine korkutucu ve tüyler ürpertici bir hikayeye sahip bir oyun.

Neden dikkate alınmaya değer: Resident Evil’in arkasındaki dahi olan Shinji Mikami, bu korku oyununda yönetmen olarak korku unsurlarını eklemeyi çok iyi biliyor.

Destiny
(PS4, PS3)

Bu nasıl bir oyun? Klasik bir bilim kurgu oyunu. Dünya’daki son güvenli şehirde, diğer oyuncularla ekip kurarak haydutları ve gezegenin üstünde uçan, Gezgin olarak adlandırılan devasa kürenin icabına bakın.

Neden dikkate alınmaya değer: Bungie, şaşırtıcı, her şeyin mümkün olduğu fütüristtik dünyaları yaratmakta usta bir geliştirici. Destiny ise bu ekibin şimdiye kadarki en tutkulu projesi.

Murasaki Baby
(PS Vita)

Bu nasıl bir oyun? Çocukların fantezileri ve gözyaşları üzerine sürreal bir öykü. Bebek tarafından taşınan balonların patlaması ile, bulmacaları çözmeye başlıyorsunuz.

Neden dikkate alınmaya değer: Oyun yönetmeni Massimo Guarini daha önce Killer7, No More Heroes ve Shadows of the Damned gibi çarpıcı oyunlarda çalışmıştı.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
(PS4, PS3)

Bu nasıl bir oyun? 80’lerin casusluk macerasında yer alan Snake’in dönüşünde açık bir oynanış ve dünya güvenliğini tehdit eden ölümcül kuvvetler konu alınmakta.

Neden dikkate alınmaya değer: Oyunun PS4 versiyonunda özel Déjà Vu görevi bulunuyor. Ayrıca Metal Gear Solid V: Ground Zeroes için indirilebilir içerik de dikkate alınmaya değer.

Rainbow Skies
(PS Vita, PS3)

Bu nasıl bir oyun? Rainbow Moon’un devamı olan bu oyunda daha fazla piksel görselliği, inanılmaz bir derinliği ve ödüllü dövüş sistemini ve çok daha fazlasını bekleyin.

Neden dikkate alınmaya değer: Oyun iki paralel dünyada geçiyor. Rainbow Moon, 100 saatten fazla oynanış sunuyor ve olasılıklar çok geniş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.