PES 2015 PS4′e Kesin Olarak Gelecek

Konami serinin bu yıl yayınlanacak oyununun PS4′e de çıkacağını söyledi.Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru satışa sunulan yeni nesil konsollar için EA hemen harekete geçmiş ve bütün spor oyunlarını Xbox One ve PS4 için, hem de daha kaliteli bir şekilde yayınlamıştı. Buna karşın Konami PES 2014′ü yeni nesil konsollara çıkarmamış,üstelik birçok eksiği içerisinde barındıran bir futbol oyunu

ile sevenlerinin karşısına çıkmıştı. Ancak bu yıl Konami de yeni nesil konsollara geçiş yapacağa benziyor.

Gelen bir soru üzerine Twitter sayfasından yapılan açıklamada, PES 2014′ün yeni nesil konsollar için yayınlanmayacağı, ancak PES 2015′i PS4′te görmeyi umabileceğimiz söylendi. Oyun muhtemelen Xbox One’a da yayınlanacak olmasına karşın, açıklamada neden yalnızca PS4 vurgusu yapıldığı ise merak konusu. Oyunun Xbox One çıkışıyla ilgili gelen bir soruya ise, şu anda konuyla ilgili herhangi bir bilginin bulunmadığı ve kamuoyunun bilgilendirilmeye devam edileceği şeklinde bir yanıt verildi.

2003 yılında yayınlanan PES 3 yalnızca PS2 ve PC platformlarına yayınlanmıştı ve o zamandan bu yana da PES oyunlarını Xbox’ta da görüyorduk. Yoksa PES serisi, yeniden PlayStation’a özel bir hale mi bürünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.