The Witcher 3 neden ertelendi?

Geçtiğimiz günlerde CD Projekt RED, Witcher 3’ü Şubat 2015’e ertelediklerini duyurarak oyunu bu sene oynama beklentisi içine girmiş hayranlarını biraz üzmüştü. Ertelemenin gerekçesi olarak da oyunu daha da geliştirmek istedikleri için böyle bir karar aldıklarını göstermişlerdi.

Son gelen haberler ise bu “geliştirme” kısmının içeriğine biraz daha ışık tuttu. Buna göre CD Projekt an itibariyle oyunun ana hikâye kısmını tamamen bitirmiş ve oynanmaya hazır hale getirmiş durumda. Aynı şekilde bütün ana oynanış mekanikleri ve mekanlar da tamamlanmış çoktan. Peki bu ekstra süreyle CD Projekt RED ne yapacak? Firmanın yaptığı açıklamaya bakacak olursak daha çok yan görev, daha çok detay, cilalama ve tabii ki REDengine3’ün optimizasyonuyla geçecek bu aradaki süre.

Tüm bunlara ek olarak bir de oyundaki tüm dil opsiyonları için seslendirme de yapılıyormuş, ki bu sanırım CD Projekt RED’in neden Türkçe seçeneğine bu sefer soğuk baktığını da açıklıyor. Oyunun hayranları tarafından oyunun altyazılarının Türkçe’ye çevrilmesi sonuçta şirketin üzerine yük bindirmeyen bir olay. Ancak işin içine seslendirme masrafları da girince böyle bir yükün altına girmek için Türkiye’deki orijinal oyun alma oranını da -maalesef ki- hesaba katmak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir